<< Július >>
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
 
Társulat
Vezetőség

Solymosi Tamás | balettművész, balettigazgató, balettmester |  

SOLYMOSI TAMÁS  

 

ÉTOILE INTERNATIONAL  

 

Született: Budapest 

Állampolgárság: osztrák, magyar  

Nyelvek: magyar, angol, orosz, német 

 

Iskolák:  

 

Magyar Táncművészeti Főiskola 

Vaganova Akadémia, Szentpétervár  

Monte-Carlo 

Színház- és Filmművészeti Egyetem (DLA fokozat folyamatban) 

2007 - A Szolnoki Nyári Fesztivál művészeti igazgatója  

2005-2006 - A Magyar Táncművészeti Főiskola igazgatóhelyettese 

2003 - M.A. Diploma (főiskolai tanár)  

 

Vendégművészként szerepelt: 

 

Metropolitan Opera, New York /American Ballet Theater/ 

Bolsoj Balett, Moszkva 

Miami Balett 

Teatro di San Carlo  

Bajor Állami Operaház, München 

Berlini Állami Operaház 

Semperoper (Drezdai Operaház) 

Chicago Balett 

Oszakai Balett  

Norvég Nemzeti Balett, Oslo 

Nemzeti Balett, Santiago de Chile  

Magyar Nemzeti Balett 

Finn Nemzeti Balett, Helsinki  

Varsói Nagyszínház -Nemzeti Opera és Balett Társulata 

Bécsi Állami Operaház Balettegyüttese 

 

Nagybalettek: 

 

A HATTYÚK TAVA - Nurejev, Sztrucskova, van Danzig, Nagy Iván, Petipa-Ivanov (A herceg)  

CSIPKERÓZSIKA - Nurejev, Wright, Róna (Désiré herceg

RAYMONDA - Nurejev, Holmes (Jean de Brienne)  

GISELLE - Csernisova, Nagy Iván, Lavrovszkij (A herceg) 

A DIÓTÖRÕ - Grigorovics, Stevenson, Vajnonen, Wayne Eagling, Page (Diótörő herceg) 

A BAJADÉR - Makarova (Szolor) 

HAMUPIPÕKE - Ashton, Sevenson, van Boven (Herceg) 

MANON - MacMillen (Des Grieux, Lescaut) 

RÓMEÓ ÉS JÚLIA - Cranko, van Danzig, Seregi (Rómeó, Tybalt, Mercutio) 

A MAKRANCOS KATA - Seregi (Petruchio) 

ANNA KARENINA - Pártay (Vronszkij) 

PAQUITA - Petipa 

A VÍG ÖZVEGY - Hynde (Danilo) 

SZENTIVÁNÉJI ÁLOM - Neumeier (Theseus/Oberon) 

ANYEGIN - Cranko (Anyegin) 

MAYERLING: MacMillan (Rudolf) 

SYLVIA: Seregi (Orion) 

COPPELIA - Harangozó (Franz) 

WOLFGANG AMADÉ: Zanella (Salieri) 

MACBETH: Sárközi (Macbeth) 

SPARTACUS: Seregi (Crassus) 

 

Egyfelvonásos balettek: 

 

Gusef : Mashkowskij walz 

Balanchine: Apollo, Csajkovszkij pas de deux, C-dúr Szimfónia, Téma és variációk, Brahms-Schönberg Kvartett 

Fokine: Les Sylphides, Spectre de la Rose 

Van Manen: Twilight, Trois Gnossiennes, Black Cake, Adagio Hammerklavier  

MacMillan: Föld dala 

North: A halál és a lányka 

Zanella: Empty Place, La Chambre, Sacre du Printemps, Konzertante Duo 

 

 

Díjak 

 

2006 A Magyar Köztársaság Érdemes Művésze Díj 

2004 Philip Morris Magyar Balett Díj 

2003 Gundel Művészeti Díj 

2001 Harangozó Gyula Díj 

1998 Euro-pass Magyar Táncdíj 

1990 Vécsey Elvíra Díj 

1990 Nívódíj 

 

Produkciók: