Daria Pavlenko


Daria Pavlenko
balettmester
Moszkvában született. A Vaganova Balettakadémián végzett Elena Yevteyeva osztályában, majd 1996-ban a Mariinszkij Színházhoz csatlakozott. 2003-ban debütált a Royal Ballet-vel a Covent Gardenben, a Natalia Makarova-féle La Bayadère c. darabban Nikiaként. 2005-ben Kirill Simonov koreográfus és Nikola Samonov díszlettervező kifejezetten Pavlenko saját gálaestéjre készítették el a Daphnis és Chloé balettet. Részt vett nagyszabású balettprodukciókban is a Tokiói Új Nemzeti Színházban (Raymonda), a Verónai Arénában (Giselle), valamint a Hamburgi Balettnél (Sounds of Empty Pages).
2000-ben a Ballet magazin díját, 2001-ben a Golden Mask kitüntetést kapta meg. 2010-ben Oroszország „Érdemes Művész” díjjal tüntette ki.

Szerepek:

Mariinszkij Színházban:
Coralli/Adam | Perrot/Adam | Petipa |Adam: Giselle – Giselle, Monna, Zulma
Petipa/Gusev/Adam: A kalóz – Odalisques-trió
Petipa/Minkus: A bajadér – Nikia
Petipa/Ponomarev/Csabukiani/Adam: A bajadér – Nikia, Gamzatti, Árnyéktrió
Petipa/Deldevez/Minkus: „Paquita” Grand pas – Variáció
Petipa/Csajkovszkij: Csipekrózsika – Aurora hercegnő, Florine hercegnő, Orgonatündér
Petipa/Csajkovszkij | Ivanov/Szergejev/Csajkovszkij: A hattyúk tava – Odette, Odile, Hattyú, Pas de trois
Petipa/Szergejev/Glazunov: Raymonda – Raymonda, Clémence, Grand pas
Gorszkij/Minkus: Don Quijote – Utcai táncoslány
Hodson/Nyizsinszkij/Stravinsky: Tavaszi áldozat – Kiválasztott
Yakobson/Hacsaturján: Spartacus – Aegina
Zaharov/Aszafjev: A bahcsiszeráji szökőkút – Mária, Zaréma
Grigorovics/Malikov: Legenda szerelemről – Mekhmeneh Bahnu
Belszkij/Sosztakovics: Leningrád szimfónia – A lány
MacMillan/Massenet: Manon – Manon
Petit/Bach: Le Jeune Homme et la mort
Semjakin/Szimonov/Csajkovszkij: A diótörő – Marika, Hópelyhek királynéja, Keleti tánc
Fokin/Saint-Saëns: A hattyú halála
Fokin/Chopin: Chopiniana – Mazurka, Prelűd, 7. keringő
Fokin/Rimszkij-Korszakov: Seherezádé – Zobeide
Fokin/Stravinsky: Tűzmadár – Tűzmadár
Balanchine/Stravinsky: Apollo – Terpsichore, Calliope
Balanchine/Prokofjev: A tékozló fiú – Szirén
Balanchine/Csajkovszkij: Szerenád
Balanchine/Bizet: C-dúr szimfónia – IV. Allegro vivace
Balanchine/Ravel: La Valse
Balanchine/Fauré/Stravinsky/Csajkovszkij: Ékszerek – Smaragd, Rubint, Gyémánt
Balanchine/Mendelssohn: Szentivánéji álom – Titania, Hermia
Lander/Czerny: Etűdök
Ratmanszkij/Prokofjev: Hamupipőke – Hamupipőke, Mostoha
Ratmanszkij/Szkrjabin: Le Poème de l’extase
Ratmanszkij/Khanon: Middle Duet
Ratmanszkij/Csajkovszkij: Anna Karenina – Anna Karenina
Forsythe/Bach: Steptext
Forsythe/Willems: Középre, kissé megemelve
Poklitaru/Stravinsky: Symphony in Three Movements
Varnava/Tiscsenko: Yaroslavna. The Eclipse – Yaroslavna

Egyéb helyszíneken (első táncos):
Gelber/Sosztakics: Az Aranykor – Sophie
Dolin/Pugni: Pas de Quatre – Lucile Grahn, Marie Taglioni
Szimonov: Come in!
Dawson/Bryars: Reverence
Mirosnicsenko/Deszjatnyikov: Wie der Alte Leiermann
Mirosnicsenko/2H Company: The Ring
Smekalov/Ljadov: Presentiment of Spring – Termékenység

Előadásai

2019. február 15.2019-02-15
A bahcsiszeráji szökőkút
2019. február 16.2019-02-16
A bahcsiszeráji szökőkút
2019. február 16.2019-02-16
A bahcsiszeráji szökőkút
2019. február 17.2019-02-17
A bahcsiszeráji szökőkút
2019. február 23.2019-02-23
A bahcsiszeráji szökőkút
2019. február 24.2019-02-24
A bahcsiszeráji szökőkút
2019. február 27.2019-02-27
A bahcsiszeráji szökőkút