Társulat

Prokofieva Irina

Prokofieva Irina

balettmester

Tagság kezdete a Magyar Állami Operaházban: 2019

Tanulmányok és kurzusok:
Vaganova Balettakadémia, Szentpétervár (1993–2001, 2009–2012)

Művészi pálya:
Mariinszkij Színház (2001–2019) - balettművész

Egyéb szakmai tevékenység:
Ilya Kuznetsov Balettiskola, Szentpétervár (2012–2019) - balettmester
Mesterkurzusok Kínában, Dél-Koreában, Olaszországban (2010–2018)

Főbb szerepek:
Bournonville/von Rosen/Løvenskiold: A szilfid – Madge
Petipa/Sergeyev/Csajkovszkij: Csipkerózsika – Carabosse, a gonosz tündér
Petipa/Ivanov/Sergeyev/Csajkovszkij: A hattyúk tava – A herceg anyja; Hattyúk; Menyasszonyok; Mazurka;
Petipa/Gorsky/Minkus: Don Quixote – Keleti tánc; Fandango
Petipa/Gusev/Adam: A kalóz – Algír tánc
Nyizsinszkij/Hodson/Stravinsky: Tavaszi áldozat – A háromszáz éves nő
Nyizsinszka/Stravinsky: A menyegző – Menyasszony
Zaharov/Aszafjev: A bahcsiszeráji szökőkút – Girej kán második felesége; Fogoly
Vainonen/Csajkovszkij: A diótörő – Keleti tánc
Yakobson/Yarullin: Shurale – Első kerítőnő
Yakobson/Hacsaturján: Spartacus – Egyiptomi
Alonso/Shchedrin: Carmen-Suite – Sors
Balanchine/Hindemith: The Four Temperaments
Balanchine/Ravel: La Valse
Balanchine/Csajkovszkij: Piano Concerto No 2 (Ballet Imperial)
Grigorovics/Prokofjev: A kővirág – Kereskedő
Simonov/Chemiakin/Csajkovszkij: A diótörő – Keleti tánc, Stahlbaumné
Fokin/Stravinsky: Petruska – Dada
Ratmanszkij/Prokofjev: Hamupipőke – Tündér
Ratmanszkij/Shchedrin: Anna Karenina – Shcherbatskaya hercegnő
Forsythe/Willems: Approximate Sonata
Gelber/Sosztakovics: Az aranykor – Valkűr
Varnava/Tishchenko: Yaroslavna. The Eclipse – Szentek

Előadásai az évadban

szeptember 24. 19:00
klasszikus balett 8
Leonyid Lavrovszkij / Adolphe Adam

Giselle

Erkel Színház – Nagyszínpad
szeptember 25. 19:00
klasszikus balett 8
Leonyid Lavrovszkij / Adolphe Adam

Giselle

Erkel Színház – Nagyszínpad
szeptember 26. 11:00
klasszikus balett 8
Leonyid Lavrovszkij / Adolphe Adam

Giselle

Erkel Színház – Nagyszínpad
szeptember 30. 19:00
klasszikus balett 8
Leonyid Lavrovszkij / Adolphe Adam

Giselle

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 3. 11:00
klasszikus balett 8
Leonyid Lavrovszkij / Adolphe Adam

Giselle

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 3. 19:00
klasszikus balett 8
Leonyid Lavrovszkij / Adolphe Adam

Giselle

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 8. 19:00
klasszikus balett 12 premier
Vaszilij Vajnonen / Michael Messerer / Borisz Aszafjev

Párizs lángjai

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 9. 19:00
klasszikus balett 12
Vaszilij Vajnonen / Michael Messerer / Borisz Aszafjev

Párizs lángjai

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 10. 11:00
klasszikus balett 12
Vaszilij Vajnonen / Michael Messerer / Borisz Aszafjev

Párizs lángjai

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 10. 19:00
klasszikus balett 12
Vaszilij Vajnonen / Michael Messerer / Borisz Aszafjev

Párizs lángjai

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 16. 11:00
klasszikus balett 12
Vaszilij Vajnonen / Michael Messerer / Borisz Aszafjev

Párizs lángjai

Erkel Színház – Nagyszínpad
október 17. 11:00
klasszikus balett 12
Vaszilij Vajnonen / Michael Messerer / Borisz Aszafjev

Párizs lángjai

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 18. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A diótörő

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 19. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A diótörő

Erkel Színház – Nagyszínpad
január 2. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A diótörő

Erkel Színház – Nagyszínpad
január 8. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A diótörő

Erkel Színház – Nagyszínpad
január 8. 18:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A diótörő

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 5. 11:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A rosszul őrzött lány

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 5. 19:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A rosszul őrzött lány

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 11. 19:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A rosszul őrzött lány

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 13. 11:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A rosszul őrzött lány

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 19. 11:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A rosszul őrzött lány

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 19. 19:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A rosszul őrzött lány

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 26. 11:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A rosszul őrzött lány

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 26. 19:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A rosszul őrzött lány

Erkel Színház – Nagyszínpad
február 27. 19:00
klasszikus balett 6
Sir Frederick Ashton / Ferdinand Hérold

A rosszul őrzött lány

Erkel Színház – Nagyszínpad
március 14. 19:00
balett 18 premier
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

Mayerling

Operaház – Nagyszínpad
március 16. 19:00
balett 18
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

Mayerling

Operaház – Nagyszínpad
március 19. 11:00
balett 18
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

Mayerling

Operaház – Nagyszínpad
március 24. 19:00
balett 18
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

Mayerling

Operaház – Nagyszínpad
március 26. 19:00
balett 18
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

Mayerling

Operaház – Nagyszínpad
március 27. 19:00
balett 18
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

Mayerling

Operaház – Nagyszínpad
március 30. 19:00
balett 18
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

Mayerling

Operaház – Nagyszínpad
április 2. 19:00
balett 18
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

Mayerling

Operaház – Nagyszínpad
május 20. 18:00
balett főpróba
Seregi László / Szergej Prokofjev

Rómeó és Júlia

Operaház – Nagyszínpad
május 21. 11:00
balett
Seregi László / Szergej Prokofjev

Rómeó és Júlia

Operaház – Nagyszínpad
május 21. 19:00
balett
Seregi László / Szergej Prokofjev

Rómeó és Júlia

Operaház – Nagyszínpad
május 22. 11:00
balett
Seregi László / Szergej Prokofjev

Rómeó és Júlia

Operaház – Nagyszínpad
május 26. 19:00
balett
Seregi László / Szergej Prokofjev

Rómeó és Júlia

Operaház – Nagyszínpad
május 27. 19:00
balett
Seregi László / Szergej Prokofjev

Rómeó és Júlia

Operaház – Nagyszínpad
május 28. 19:00
balett
Seregi László / Szergej Prokofjev

Rómeó és Júlia

Operaház – Nagyszínpad
május 29. 19:00
balett
Seregi László / Szergej Prokofjev

Rómeó és Júlia

Operaház – Nagyszínpad
június 25. 11:00
balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij / Kurt-Heinz Stolze

Anyegin

Operaház – Nagyszínpad
június 26. 11:00
balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij / Kurt-Heinz Stolze

Anyegin

Operaház – Nagyszínpad
június 26. 19:00
balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij / Kurt-Heinz Stolze

Anyegin

Operaház – Nagyszínpad
június 29. 19:00
balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij / Kurt-Heinz Stolze

Anyegin

Operaház – Nagyszínpad
június 30. 19:00
balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij / Kurt-Heinz Stolze

Anyegin

Operaház – Nagyszínpad