Társulat

Katalin Kőszegi

Katalin Kőszegi

ballet master, assistant, ballet dancer
 

Tagság kezdete a Magyar Állami Operaházban: 1990. 

Tanulmányok
Magyar Táncművészeti Főiskola (1978-1988)
1988 Balettművész diploma

Pályafutás
1987-1988 Szegedi Balett - Balettművész
1988-1990 Szólótáncos - Szegedi Balett
1990-2012 Magyar Állami Operaház Balettművész
2012-2015 Magyar Állami Operaház előadásokra szerződtetett balettművésze
2012 -       Magyar Állami Operaház Tütü c. gyermek programjának vezetője
2013-2016 A Magyar Nemzeti Balett nyílt napjainak vezetője
2015-2016 Operavarázs gyermek program balerina szereplője
2016-        Operabálok betanító balettmestere
2016-2019 Az Operaház Nagykövete
2016-        Magyar Nemzeti Balettintézet Balettmester, asszisztens

Díjak és elismerések:
Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozat (2023)

Főbb szerepek
Hattyúk tava (Magyar szóló, Spanyol szóló, Mazurka szóló, Királyné)
A diótörő (Trepak, Keleti tánc, Stahlbaumné, Dada)
Giselle (Bathilde, Özvegy)
Rómeó és Júlia (Capulettné)
Poloveci táncok (Asszony)
Stabat Mater (Angyal)
Orfeusz az alvilágban (Euridiké)
Démon (Angyal)
Istar (Istar)
Jézus krisztus Szupersztár (Angyal)
Víg özvegy (Női szóló)
Gioconda (Nap)
Carmen (Női szóló)
Don Quijote (Cigány szóló)
A makrancos Kata (Özvegy)
Bahcsiszeráji szökőkút (Mazurka szóló)
Csipkerózsika (Orgona kísérő)
Anna Karenina (Kitty anyukája)
János vitéz (Női szóló)
Zorba (Kurtizán)
Coppélia (Mazurka szóló)
Anyegin (Larina)
Elfújta a szél (Mrs. Meade, Dada)

Vendégszereplések
USA, Kína, Mexikó, Oman, Irak, Ciprus, Kanári-szigetek, Görögország, Hollandia, Finnország, Franciaország, Olaszország, Szerbia, Horvátország, Spanyolország, Németország, Törökország, Lengyelország

Performances

October 1. 16:00
classic youth programme 4
Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij

LITTLE SWAN LAKE

Eiffel Art Studios – Miklós Bánffy Stage
October 8. 16:00
classic youth programme 4
Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij

LITTLE SWAN LAKE

Eiffel Art Studios – Miklós Bánffy Stage
37. ifj. Harangozó Gyula season ticket
October 15. 11:00
classic youth programme 4
Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij

LITTLE SWAN LAKE

Eiffel Art Studios – Miklós Bánffy Stage
October 21. 11:00
classic youth programme 4
Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij

LITTLE SWAN LAKE

Eiffel Art Studios – Miklós Bánffy Stage
October 28. 11:00
classic youth programme 4
Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij

LITTLE SWAN LAKE

Eiffel Art Studios – Miklós Bánffy Stage
31.Eiffel Ifjúsági season ticket
October 29. 16:00
classic youth programme 4
Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij

LITTLE SWAN LAKE

Eiffel Art Studios – Miklós Bánffy Stage
February 11. 11:00
classic youth programme 4
Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij

LITTLE SLEEPING BEAUTY

Eiffel Art Studios – Miklós Bánffy Stage
37. ifj. Harangozó Gyula season ticket
February 17. 11:00
classic youth programme 4
Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij

LITTLE SLEEPING BEAUTY

Eiffel Art Studios – Miklós Bánffy Stage
31.Eiffel Ifjúsági season ticket
February 18. 11:00
classic youth programme 4
Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij

LITTLE SLEEPING BEAUTY

Eiffel Art Studios – Miklós Bánffy Stage
February 18. 16:00
classic youth programme 4
Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij

LITTLE SLEEPING BEAUTY

Eiffel Art Studios – Miklós Bánffy Stage
February 24. 11:00
classic youth programme 4
Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij

LITTLE SLEEPING BEAUTY

Eiffel Art Studios – Miklós Bánffy Stage
February 24. 15:00
classic youth programme 4
Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij

LITTLE SLEEPING BEAUTY

Eiffel Art Studios – Miklós Bánffy Stage
February 25. 11:00
classic youth programme 4
Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij

LITTLE SLEEPING BEAUTY

Eiffel Art Studios – Miklós Bánffy Stage
February 25. 16:00
classic youth programme 4
Radina Dace / Pjotr Iljics Csajkovszkij

LITTLE SLEEPING BEAUTY

Eiffel Art Studios – Miklós Bánffy Stage
June 1. 16:00
classic youth programme 6
Adolphe Adam

LITTLE CORSAIRE

Eiffel Art Studios – Miklós Bánffy Stage
31.Eiffel Ifjúsági season ticket
June 2. 11:00
classic youth programme 6
Adolphe Adam

LITTLE CORSAIRE

Eiffel Art Studios – Miklós Bánffy Stage
37. ifj. Harangozó Gyula season ticket
June 20. 18:00
classic ballet 12 rehearsal
Anna-Marie Holmes – Tamás Solymosi / Adolphe Adam

LE CORSAIRE

Hungarian State Opera
June 22. 11:00
classic ballet 12
Anna-Marie Holmes – Tamás Solymosi / Adolphe Adam

LE CORSAIRE

Hungarian State Opera
09. Pongor Ildikó season ticket
Calendar Less than 100 tickets left Tickets
June 22. 19:00
classic ballet 12
Anna-Marie Holmes – Tamás Solymosi / Adolphe Adam

LE CORSAIRE

Hungarian State Opera
05. Hágai Katalin season ticket
June 28. 19:00
classic ballet 12
Anna-Marie Holmes – Tamás Solymosi / Adolphe Adam

LE CORSAIRE

Hungarian State Opera
06. Dózsa Imre season ticket
June 29. 11:00
classic ballet 12
Anna-Marie Holmes – Tamás Solymosi / Adolphe Adam

LE CORSAIRE

Hungarian State Opera
18. Kiss-B. Atilla season ticket
June 30. 19:00
classic ballet 12
Anna-Marie Holmes – Tamás Solymosi / Adolphe Adam

LE CORSAIRE

Hungarian State Opera
15. Szakály György season ticket