Tovább a tartalomhoz

Latinos ritmusok, vérpezsdítő zene, látvány minden mennyiségben. A Magyar Nemzeti Balett nagy sikerű felújítása, a Don Quijote áprilisban még kétszer látható az Operaház színpadán. 

Popova Aleszja és Bakó Máté. Fotó: Csillag Pál

 

„A Don Quijote jelentős, közkedvelt, kiváló balett, bemutatása minden klasszikus együttes számára fontos kihívás. Mindenhol sikerrel játsszák, azt gondolom, hogy a Magyar Nemzeti Balett repertoárjáról sem hiányozhat. Tizenöt évvel ezelőtt mutattuk be, ahogy a korral haladunk, a szakma és a művészek is változnak. Táncosaink különbözősége okán rengeteg új színfolt jelent meg az előadásban – ki virtuozitásával, ki színészi karakterformálásával, ki pedig ifjúkori bizonyítási vágyával lop friss erőt a színpadra. A híres, nagy pas de deux, amely igazi presztízs- és bravúrszám, a gálák »cirkuszi látványossága« az est fénypontja minden szólópárosunk előadásában” - mondja a felújított darabról Solymosi Tamás balettigazgató.

A Don Quijote célja nem Cervantes művének történethű bemutatása, hanem a tánc örömének, csodájának megjelenítése: sokféle, míves, impozáns tánc, melyeket – Cervantes segítségével, Marius Petipa nyomán – operaházunkban a magyar változat alkotói kötöttek színes csokorba.

A Nemzeti Balett több szereposztásban játssza a könnyed, színes darabot, amelynek szólistái között ismert, vezető táncművészeink mellett ifjú, feltörekvő hazai tehetségek mutatkoznak be. A látványos produkciót a nemrégiben Kossuth-díjjal kitüntetett Harangozó Gyula, valamint Faith Blanka, Kövessy Angéla, Pongor Ildikó és Venekei Marianna állította színpadra.

 

Az előadás adatlapjáért kattintson IDE.