A világhírű énekesnő és a szintén nemzetközi hírű koreográfus - a Magyar Nemzeti Balett egykori igazgatója - nemzeti ünnepünk alkalmából részesült az elismerésben. Érdemes művész lett Kesselyák Gergely karmester, Harangozó Gyula-díjat kapott Csonka Roland balettművész, a Magyar Nemzeti Balett tagja. A díjazottaknak szeretettel gratulálunk!
Miklósa Erika Liszt Ferenc-díjas operaénekes "az operairodalom szoprán szerepeinek emlékezetes, magával ragadó megformálásáért, a világ legjelentősebb operaszínpadait is meghódító, közönségét itthon és külföldön egyaránt fantasztikus zenei élménnyel megajándékozó előadóművészetéért" részesült az elismerésben.
Az Operaház történetének legfiatalabb tagjaként 1990-ben, mindössze húsz évesen Papagena szerepében debütált az Erkel Színházban. A bemutatkozást követően sorra kapta a legnagyobb koloratúrszoprán szerepeket, A denevér Adéljától a Lammermoori Lucia címszerepéig. 1992-ben énektanára, Hamari Júlia meghívta brüsszeli koncertjére Mester és jövő címmel, ez volt első külföldi fellépése. Még ebben az évben lehetősége adódott elénekelni Mannheimban Az Éj királynője szerepét, amely a későbbi években védjegyévé vált. Nemzetközi karrierje ezek után gyorsan ívelt felfelé. 1996-ban külföldre ment tanulni. Előbb Philadelphiában (Academy of Vocal Arts), azután Milánóban (Teatro alla Scala) képezte magát ösztöndíjasként. 1999-ig volt tagja a Magyar Állami Operaháznak, de azóta is szinte minden évadban fellép Budapesten. A varázsfuvola Éj királynőjeként a világ összes jelentős színpadán fellépett, Londontól Párizsig, Münchentől New Yorkig eddig közel háromszáz előadással ő a legkeresettebb művész ebben a szerepben. 2004-től folyamatos szerződése van a New York-i Metropolitanben. Az opera műfaja mellett szívesen kalandozik a musical és operett világába is, számos exkluzív gálakoncert főszereplője. Az Operaházban jelenleg a március 17-én bemutatott Richard Strauss opera, az Arabella Fiakermilli szerepében látható.
Harangozó Gyula balettművész, koreográfus, érdemes művész "a klasszikus és kortárs balettrepertoár szinte valamennyi jelentős férfi főszerepének emlékezetes megformálásáért, a magyar táncművészet nemzetközi hírnevének öregbítéséért, rendkívül sikeres koreográfusi, társulatépítői és irányítói tevékenysége elismeréseként" kapott Kossuth-díjat.
Tánctanulmányait az Állami Balett Intézetben kezdte, majd a Moszkvai Balett Akadémián folytatta, ahol 1976-ban kitűnő eredménnyel diplomázott. Ugyanabban az évben a Magyar Állami Operaházba szerződött. 1978-ban magántáncosi kinevezést kapott. 1981-91-ig a Wiener Staatsoper első szólistája, 1981 és 1989 között a Bayerische Staatsoper állandó vendégszólistája volt. Előadóművészi pályafutásán eltáncolta a klasszikusbalett-irodalom valamennyi jelentős férfi főszerepét. Vendégművészként fellépett a világ szinte valamennyi jelentős balettszínpadán, sztárgálák keresett meghívottjaként - Dél-Amerikától Japánig - járta a világot.
Vendégszerepléseinek legrangosabb helyszínei: New York Metropolitan Opera House, American Ballet Theatre, moszkvai Bolsoj Színház, Milanói Scala.1992-96-ig nemzetközi balettmenedzserként dolgozott. A Balett Csillagai nemzetközi rendezvénysorozat keretében sztárgálákat szervezett Bécsben, Lausanne-ban, Frankfurtban és Kölnben. A budapesti Világsztárok az Operaházban Nemzetközi Balettgálák művészeti igazgatója. 1996-2005 a Magyar Állami Operaház balettigazgatója, 2005-től 2010-ig a Wiener Staatsoper balettigazgatója volt. 2000-ben megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztje kitüntetést.