
A hagyományos Pas de Trois-est – kivételes – előestéjén ismét a kortárs táncosok, alkotók, koreográfusok, független társulatok kapnak lehetőséget a bemutatkozásra, a műsor második felében pedig a Magyar Nemzeti Balett egyik ifjú koreográfusának alkotásával ismerkedhetünk meg.
Budapest Táncszínház: SEC
Bozsik Yvette Társulat: Orfeusz (részlet Christoph Willibald Gluck Orfeusz és Eurüdiké című művéből)
Koreográfus: Bozsik Yvette
Zene: Christoph Willibald Gluck
Kreatív producer: Iványi Marcell
Film: Iványi Marcell, Becsey Kristóf
Fény: Pető József
Jelmeztervező: Bozóki Mara
Táncolják: Samantha Kettle, Vati Tamás, Góbi Rita, Gulyás Anna, Hasznos Dóra, Krausz Alíz, Stohl Luca, Frigy Ádám, Gombai Szabolcs, Krizsán Dániel, Vislóczki Szabolcs
A mű az élet, a halál, a szerelem, a kitartás és a hit nagy kérdéseit boncolgatja. Az ember önfeláldozásáról szól, a szerelem visszaszerzéséről a haláltól. Az Orfeusz és Eurüdikét Bozsik Yvette két nagy példaképe is színpadra vitte, így ez a koreográfiája előttük is tisztelgés: Pina Bausch és Mary Wigman munkássága előtti meghajlás és emlékezés.
A hangfelvétel a La Petite Bande előadásában, Sigiswald Kuijken vezényletével hangzik el, a La Petite Bande és az Accent Kiadó szíves hozzájárulásával. Az előadás támogatója a Nemzeti Kulturális Alap és az Emberi Erőforrások Minisztériuma. Az előadás a Nemzeti Táncszínházzal együttműködésben jött létre.
Magyar Nemzeti Balett: I.F.E.L.
Koreográfus: Biocca Mark James
Zene: Christian Calcatelli (L.I.F.E.)
Világítás: Biocca Mark James
Táncolják: Asai Yuka, Crnić Nika, Carulla Leon Jessica, Mingardo Angela, Kekalo Iurii, Leblanc Gergely – a 2016/2017-es évad Étoile-ja
Balett négy tételben (Bója, Ármány, Lángok és Végtelen), kifejezetten erre a koreográfiára szerzett zenével. A négy tétel különböző, így bármely sorrendben előadható. A magány, barátság, felfedezés, szerelem, szenvedély és elkeseredettség témái folyamatos körforgásban kerülnek elénk — ahogy az életben is.
Elsődleges kommunikációs csatornánk a testünk, amit a klasszikus balett eszközeivel használva minden elénk gördülő akadályt – országhatárokat, vallási különbözőségeket – át tudunk hidalni, és a közönség kezébe adva így a lehetőséget, hogy a mi világunkból valami személyeset magukkal vigyenek. Vagy inkább: bármilyen nemzetiségű vagy vallású nézőt világunkba invitálhatunk, hogy részévé váljon és egy szeletét magával vigye.
Ennek eredményeként remélhetőleg egy, a maga egyszerűségében is szép és valódi élmény/előadás jön létre, amivel mindenki azonosulhat.
A darabot először 2014-ben, Portugáliában mutatták be, a lisszaboni Teatro Camões-ban.
2017. március 3. 19:00 | Erkel Színház