Magyarország egyetlen klasszikus balettegyüttese – óriási felelősség ez a cím. Színes repertoárjával, illusztris névsorával és sztárkoreográfusaival azonban a Magyar Nemzeti Balett évadról évadra bizonyítja, hogy méltó e feladatra. Tradicionális művek újulnak meg, modern darabok kerülnek a magyar közönség szeme elé, mindez a budapesti Opera mára már világszínvonalat képviselő együttesének előadásában.

Tanykpayeva Aliya
principál, a 2013/2014-es és a 2017/2018-as évad Étoile-ja


Melnik Tatiana
principál, a 2019/2020-as évad Étoile-ja


Timofeev Dmitry
principál, a 2018/2019-es évad Étoile-ja


Leblanc Gergely
principál, a 2016/2017-es évad Étoile-ja


Balázsi Gergő Ármin
principál


első magántáncosok

Lagunov Ievgen
első magántáncos


Oláh Zoltán
első magántáncos, a 2012/2013-as és a 2014/2015-ös évad Étoile-ja


első karakter magántáncosok

Bajári Levente
első karakter magántáncos


Kerényi Miklós Dávid
első karakter magántáncos


magántáncosnők

Balaban Cristina
magántáncosnő


Boros Ildikó
magántáncosnő


Carulla Leon Jessica
magántáncosnő


Felméry Lili
magántáncosnő, a 2015/2016-os évad Étoile-ja


Ivanova-Skoblikova Sofia
magántáncosnő


Pap Adrienn
magántáncosnő


Radina Dace
magántáncosnő, balettmester, művészeti vezető (Magyar Nemzeti Balettintézet)


magántáncosok

Kekalo Iurii
magántáncos


Radziush Mikalai
magántáncos


Grands sujets nők

Cheprasova Elizaveta
grand sujet


Kosyreva Diana
grand sujet


Lee Yourim
grand sujet


Pokhodnykh Ellina
grand sujet


Grands sujets férfiak

Cottonaro Gaetano
grand sujet


Diachkov Dmitry
grand sujet


Majoros Balázs
grand sujet, a Magyar Nemzeti Balett Kamaraművésze (2019/2020)


Morimoto Ryosuke
grand sujet


Rónai András
grand sujet


Taran Dumitru
grand sujet


Taravillo Mahillo Carlos
grand sujet


Grands sujets karakter

Komarov Alekszandr
grand sujet (karakter), operanagykövet


címzetes magántáncosnők

Weisz Sára
címzetes magántáncosnő


Pisla Artemisz
címzetes magántáncosnő


Chernakova Olga
címzetes magántáncosnő


Erdős Andrea
címzetes magántáncosnő, nem aktív


Földi Lea
címzetes magántáncosnő, a Magyar Nemzeti Balett Kamaraművésze (2018/2019)


Golovyna Yuliya
címzetes magántáncosnő


Gyarmati Zsófia
címzetes magántáncosnő


Pazár Krisztina
címzetes magántáncosnő, nem aktív


Sabantseva Vera
címzetes magántáncosnő


Somorjai Enikő
címzetes magántáncosnő, nem aktív


Starostina Kristina
címzetes magántáncosnő


címzetes magántáncosok

Myasnikov Boris
címzetes magántáncos


Szakács Attila
címzetes magántáncos, balettmester


Szegő András
címzetes magántáncos


Szigeti Gábor
címzetes magántáncos


Kartáncosok 2.

Asai Yuka
tánckari művész


Berardi Federico
tánckari művész


Bourg Théo
tánckari művész


Crnić Nika
tánckari művész, nem aktív


Csokán Vivienne
tánckari művész, nem aktív


Darab Dénes
tánckari művész


Furuhashi-Huber Inés
tánckari művész


Gonzalez Perez Victor
tánckari művész


Hak Guus Marten
tánckari művész


Hangya Rita
tánckari művész


Horányi Adrienn
tánckari művész


Kelemen Ágnes
tánckari művész


Kerényi Barbara
tánckari művész, nem aktív


Kiyota Motomi
tánckari művész


Kolotova Erika
tánckari művész


Konstantinova Anastasiia
tánckari művész


Kovtun Maksym
tánckari művész


Krupp Anna
tánckari művész


Melnyk Vladyslav
tánckari művész


Molnár Dávid
tánckari művész


Morvai Kristóf
tánckari művész


Nikolaeva Mariya
tánckari művész


Okada Anri
tánckari művész


Okajima Takaaki
tánckari művész


Omarova Adema
tánckari művész


Palumbo Valerio Antonio
tánckari művész


Purszki Lilla
tánckari művész


Riedl Ágnes
tánckari művész


Rohonczi Viktória Barbara
tánckari művész


Sardella Francesco
tánckari művész


Sawatzki Aglaja
tánckari művész


Sorokina Nadezhda
tánckari művész


Takamori Miyu
tánckari művész


Tarasova Kateryna
tánckari művész, karaktertánc


Varga Judit
tánckari művész


Voltolini Annamaria
tánckari művész


Wakabayashi Yuki
tánckari művész


Yamamoto Riku
tánckari művész


Zhukov Dmitry
tánckari művész


Kartáncosok 1.

Adachi Yuiko
tánckari művész


Arany Csilla
tánckari művész


Bäckström Mattheus
tánckari művész


Darab-Fehér Edit
tánckari művész, nem aktív


Demesh Sofia
tánckari művész


Ellenrieder Rubina
tánckari művész


Hajdu Péter
tánckari művész


Kirejko Dmitrij
tánckari művész, balettmester


Kóbor Demeter
tánckari művész


Kohári István
tánckari művész


Kovács Noel Ágoston
tánckari művész


Kulikova Kseniia
tánckari művész, nem aktív


Lajti Gábor
tánckari művész


Lecarpentier Leo
Tánckari művész


Lovisek Eszter
tánckari művész


Medveczné Atinay Dorottya
tánckari művész, nem aktív


Mizinova Liudmila
tánckari művész


Németh Gábor
tánckari művész, nem aktív


Papp Zsuzsanna
tánckari művész


Pesel Anita Tiffany
tánckari művész


Pőcze Eszter
tánckari művész


Sári Réka
tánckari művész, nem aktív


Scrivener Louis
tánckari művész


Szekeres Adrienn
tánckari művész, nem aktív


Szelényi Dóra
tánckari művész


Szigeti-Scanlon Kelsey Ilona
tánckari művész, nem aktív


Vékes Roland
tánckari művész


Vila M. Ricardo
tánckari művész


a 2012/2013-as évad Étoile-ja

Oláh Zoltán
első magántáncos, a 2012/2013-as és a 2014/2015-ös évad Étoile-ja


a 2013/2014-es évad Étoile-ja

Tanykpayeva Aliya
principál, a 2013/2014-es és a 2017/2018-as évad Étoile-ja


a 2014/2015-as évad Étoile-ja

Oláh Zoltán
első magántáncos, a 2012/2013-as és a 2014/2015-ös évad Étoile-ja


a 2015/2016-os évad Étoile-ja

Felméry Lili
magántáncosnő, a 2015/2016-os évad Étoile-ja


a 2016/2017-es évad Étoile-ja

Leblanc Gergely
principál, a 2016/2017-es évad Étoile-ja


a 2017/2018-as évad Étoile-ja

Tanykpayeva Aliya
principál, a 2013/2014-es és a 2017/2018-as évad Étoile-ja


a 2018/2019-es évad Étoile-ja

Timofeev Dmitry
principál, a 2018/2019-es évad Étoile-ja


a 2019/2020-as évad Étoile-ja

Melnik Tatiana
principál, a 2019/2020-as évad Étoile-ja


Földi Lea
címzetes magántáncosnő, a Magyar Nemzeti Balett Kamaraművésze (2018/2019)


Majoros Balázs
grand sujet, a Magyar Nemzeti Balett Kamaraművésze (2019/2020)


George Balanchine
koreográfus


Barta Dóra
koreográfus


Gai Behar
Társalkotó


Bodor Johanna
koreográfus


Rudi van Dantzig
koreográfus


Wayne Eagling
koreográfus


Alexander Ekman
balettmester, koreográfus


Sharon Eyal
alkotó


William Forsythe
koreográfus, díszlet- és világítástervező


Johan Inger
koreográfus, látványtervező


Jiří Kylián
koreográfus, díszlet- és világítástervező


Juhász Zsolt
koreográfus


Köntzei Árpád
koreográfus, zeneszerző


Harald Lander
koreográfus


Lőcsei Jenő
koreográfus


Lukács András
koreográfus


Wayne McGregor
koreográfus


Michael Messerer
balettmester, koreográfus


Mihályi Gábor
koreográfus


Papp Tímea
koreográfus


Sarkissova Karina
első karakter magántáncosnő, koreográfus


Toer van Schayk
díszlet- és jelmeztervező, koreográfus


Sebestyén Csaba
balettmester, koreográfus


Seregi László
balettművész, koreográfus, Örökös Tag, Mesterművész


Székely Kriszta
rendező


Thierry Malandain
Koreográfus


Tihanyi Ákos
koreográfus


Túri Lajos Péter
Koreográfus


Vaszilij Vajnonen
koreográfus


Hans van Manen
koreográfus, díszlet- és jelmeztervező


Vári Bertalan
koreográfus


Venekei Marianna
első balettmester, gyakorlat- és próbavezető balettmester, koreográfus


Vetési Adrienn
moderntánc tanár, koreográfus


Csontos Balázs
világítástervező


Bárány Péter
animációtervező


Erik Berglund
világítástervező


Bianca Imelda Jeremias
jelmeztervező


Joost Biegelaar
világítástervező


Steen Bjarke
világítástervező


Joop Caboort
látványtervező


Csontos Balázs
világítástervező


Donna Raphael
jelmezfelügyelő


Forray Gábor
vezető díszlettervező, Örökös Tag


Nicholas Georgiadis
látványtervező


Jan Hofstra
világítástervező


Katonka Zoltán
világítástervező


Kézdy Lóránt
díszlettervező


Lendvai Károly
világítástervező


Peter Lundin
világítástervező


Maren Fischer
jelmeztervező


Márk Tivadar
vezető jelmeztervező, Örökös Tag


Menczel Róbert
díszlettervező


Thomas Mika
látványtervező


Ready By Wednesday
vetített látvány


Rományi Nóra
jelmeztervező


Rózsa István
díszlettervező


Ruud Lutgens
díszlettervező- és jelmeztervező-asszisztens


Schäffer Judit
jelmeztervező


Vavrinecz Beáta
díszlettervező


Velich Rita
jelmeztervező


Joke Visser
jelmeztervező


Závodszky Dalma
jelmeztervező


állandó balettmesterek

Mirzoyan Albert
balettmester


Prokofieva Irina
balettmester


Radina Dace
magántáncosnő, balettmester, művészeti vezető (Magyar Nemzeti Balettintézet)


Sarkissova Karina
első karakter magántáncosnő, koreográfus


Szakács Attila
címzetes magántáncos, balettmester


Venekei Marianna
első balettmester, gyakorlat- és próbavezető balettmester, koreográfus


vendég balettmesterek

Roslyn Anderson
balettmester


Balogh Béla
balettmester


Rachel Beaujean
balettmester


John Clifford
betanító balettmester


Cora Bos-Kroese
betanító balettmester


Csere Éva
DSGM – szakgyógytornász


Yvan Dubreuil
betanító balettmester


Marina Eglevsky
Betanító balettmester


Eleonora Demichelis
betanító balettmester


Elke Schepers
betanító balettmester


Janács Evelyn
balettmester, balettrepertoár-tanár


Johnny Eliasen
betanító balettmester


Igone de Jongh
balettmester


Kohári István
tánckari művész


Kovács Dénes
sztepp, néptánc tanár


Pongor Ildikó
balettművész, gyakorlat- és próbavezető balettmester, Mesterművész, Örökös Tag


Prokofieva Irina
balettmester


Rujsz Edit
balettmester, koreográfus


Sárközy-Holler Ágnes
koreográfusasszisztens, moderntánctanár


Sebestyén Csaba
balettmester, koreográfus


Szakács Attila
címzetes magántáncos, balettmester


Tanykpayeva Aliya
principál, a 2013/2014-es és a 2017/2018-as évad Étoile-ja


Olivia Ancona
betanító balettmester


Aradi Mária
balettmester


Caroline Iura
betanító balettmester


Dózsa Imre
balettművész, gyakorlat- és próbavezető balettmester, Mesterművész, Örökös Tag


Carl Inger
balettmester


Kaszás Ildikó
balettművész, próbavezető balettmester, Örökös Tag


Jean-Christophe Lesage
balettmester


Agnès Noltenius
betanító balettmester


Amy Raymond
betanító balettmester


Szirb György
balettmester


Fernando Troya
balettmester


Antoine Vereecken
balettmester


Jessica Wright
balettmester


Asztalos Rita
balettkorrepetitor


Hajnal Éva
balettkorrepetitor


Lakatos Özdemir Başak Dilara
vezető korrepetitor


Nyári Gyula
balettkorrepetitor


Masszőrök

Bolesza István
masszőr


Debreceni Milán
masszőr


Geszthelyi Nagy Bertalan
masszőr


Szabó Bence
masszőr


Gyógytornász

Csere Éva
DSGM – szakgyógytornász


Balett hangtechnikusok

Haraszti Zsolt
Balett hangtechnikus


Leányváry György
Balett hangtechnikus


Pataky Tibor
Balett hangtechnikus