Magyarország egyetlen klasszikus balettegyüttese – óriási felelősség ez a cím. Színes repertoárjával, illusztris névsorával és sztárkoreográfusaival azonban a Magyar Nemzeti Balett évadról évadra bizonyítja, hogy méltó e feladatra. Tradicionális művek újulnak meg, modern darabok kerülnek a magyar közönség szeme elé, mindez a budapesti Opera mára már világszínvonalat képviselő együttesének előadásában.

Tanykpayeva Aliya
principál, a 2013/2014-es és a 2017/2018-as évad Étoile-ja


Melnik Tatiana
principál, a 2019/2020-as évad Étoile-ja


Timofeev Dmitry
principál, a 2018/2019-es évad Étoile-ja


Leblanc Gergely
principál, a 2016/2017-es évad Étoile-ja


Balázsi Gergő Ármin
principál


első magántáncosok

Lagunov Ievgen
első magántáncos


Oláh Zoltán
első magántáncos, a 2012/2013-as és a 2014/2015-ös évad Étoile-ja, nem aktív


első karakter magántáncosok

Bajári Levente
első karakter magántáncos


Kerényi Miklós Dávid
első karakter magántáncos


magántáncosnők

Balaban Cristina
magántáncosnő


Boros Ildikó
magántáncosnő


Carulla Leon Jessica
magántáncosnő, nem aktív


Felméry Lili
magántáncosnő, a 2015/2016-os évad Étoile-ja, nem aktív


Pap Adrienn
magántáncosnő


Radina Dace
magántáncosnő, balettmester, művészeti vezető (Magyar Nemzeti Balettintézet)


magántáncosok

Kekalo Iurii
magántáncos


Radziush Mikalai
magántáncos


Rónai András
magántáncos


Grands sujets nők

Kosyreva Diana
grand sujet, nem aktív


Lee Yourim
grand sujet


Pokhodnykh Ellina
grand sujet


Takamori Miyu
grand sujet


Grands sujets férfiak

Cottonaro Gaetano
grand sujet


Majoros Balázs
grand sujet, a Magyar Nemzeti Balett Kamaraművésze (2019/2020), nem aktív


Morimoto Ryosuke
grand sujet


Taran Dumitru
grand sujet


Taravillo Mahillo Carlos
grand sujet


Grand sujets karakter

Komarov Alekszandr mv.
grand sujet (karakter), vendégművész


címzetes magántáncosnők

Chernakova Olga
címzetes magántáncosnő


Erdős Andrea
címzetes magántáncosnő, nem aktív


Földi Lea
címzetes magántáncosnő, a Magyar Nemzeti Balett Kamaraművésze (2018/2019)


Golovyna Yuliya
címzetes magántáncosnő, pilates


Gyarmati Zsófia
címzetes magántáncosnő, balettmester


Pisla Artemisz
címzetes magántáncosnő


Sharipova Elena
címzetes magántáncosnő


Somorjai Enikő
címzetes magántáncosnő, nem aktív


Starostina Kristina
címzetes magántáncosnő


Weisz Sára
címzetes magántáncosnő


címzetes magántáncosok

Myasnikov Boris
címzetes magántáncos


Okajima Takaaki
címzetes magántáncos


Palumbo Valerio
címzetes magántáncos


Szakács Attila
címzetes magántáncos, balettmester


Szegő András
címzetes magántáncos


Szigeti Gábor
címzetes magántáncos


Kartáncosok 2.

Agustín Castaño Remedios
tánckari művész


Asai Yuka
tánckari művész


Barbaglia Matilde Noemi
tánckari művész


Barbieri Raffaello
tánckari művész


Berardi Federico
tánckari művész


Bourg Théo
tánckari művész


Calcante Luca Dario
tánckari művész


Csokán Vivien
tánckari művész


D’Angelo Giusi
tánckari művész


Darab Dénes
tánckari művész


Dosio Cecilia
tánckari művész


Figueiredo de Santana Salomé
tánckari tag


Furuhashi-Huber Inès
tánckari művész


Gonzalez Perez Victor
tánckari művész


Guerra Yago
tánckari művész


Hangya Rita
tánckari művész


Horányi Adrienn
tánckari művész


Kelemen Ágnes
tánckari művész


Kerényi Barbara
tánckari művész


Kiyota Motomi
tánckari művész


Kolotova Erika
tánckari művész


Konstantinova Anastasiia
tánckari művész


Kovtun Maksym
tánckari művész


Krupp Anna
tánckari művész


Mathot Christian
tánckari művész


Melnyk Vladyslav
tánckari művész


Molnár Dávid
tánckari művész


Morvai Kristóf
tánckari művész


Omarova Adema
tánckari művész


Ortega de Pablos Alberto
tánckari művész


Pál Iván
tánckari művész


Pesel Anita Tiffany
tánckari művész


Purszki Lilla
tánckari művész


Riedl Ágnes
tánckari művész


Rohonczi Viktória Barbara
tánckari művész


Roselli Lisa
tánckari művész


Saito Hana
tánckari művész


Sardella Francesco
tánckari művész


Sawatzki Aglaja
tánckari művész


Skrypchenko Olha
tánckari művész


Sorokina Nadezhda
tánckari művész


Tarasova Kateryna
tánckari művész, karaktertánc, nem aktív


Topolánszky Vince
tánckari művész


Varga Judit
tánckari művész


Voltolini Annamaria
tánckari művész


Wakabayashi Yuki
tánckari művész


Yamamoto Riku
tánckari művész


Zhukov Dmitry
tánckari művész


Kartáncosok 1.

Adachi Yuiko
tánckari művész


Allen Marianne
tánckari művész


Arany Csilla
tánckari művész


Bäckström Mattheus
tánckari művész


Darab-Fehér Edit
tánckari művész


Ellenrieder Rubina
tánckari művész


Hajdu Péter
tánckari művész


Kirejko Dmitrij Taraszovics
tánckari művész, balettmester


Kóbor Demeter
tánckari művész


Kohári István
tánckari művész, balettmester


Kovács Noel Ágoston
tánckari művész


Kulikova Kseniia
tánckari művész, nem aktív


Lajti Gábor
tánckari művész


Lecarpentier Leo
Tánckari művész


Lovisek Eszter
tánckari művész


Mizinova Liudmila
tánckari művész


Nakamura Junnosuke
tánckari művész


Papp Zsuzsanna
tánckari művész


Pőcze Eszter
tánckari művész


Sári Réka
tánckari művész, nem aktív


Scrivener Louis
tánckari művész


Szekeres Adrienn
tánckari művész


Szelényi Dóra
tánckari művész


Szigeti-Scanlon Kelsey Ilona
tánckari művész, nem aktív


Vékes Roland
tánckari művész


Vila M. Ricardo
tánckari művész


a 2012/2013-as évad Étoile-ja

Oláh Zoltán
első magántáncos, a 2012/2013-as és a 2014/2015-ös évad Étoile-ja, nem aktív


a 2013/2014-es évad Étoile-ja

Tanykpayeva Aliya
principál, a 2013/2014-es és a 2017/2018-as évad Étoile-ja


a 2014/2015-as évad Étoile-ja

Oláh Zoltán
első magántáncos, a 2012/2013-as és a 2014/2015-ös évad Étoile-ja, nem aktív


a 2015/2016-os évad Étoile-ja

Felméry Lili
magántáncosnő, a 2015/2016-os évad Étoile-ja, nem aktív


a 2016/2017-es évad Étoile-ja

Leblanc Gergely
principál, a 2016/2017-es évad Étoile-ja


a 2017/2018-as évad Étoile-ja

Tanykpayeva Aliya
principál, a 2013/2014-es és a 2017/2018-as évad Étoile-ja


a 2018/2019-es évad Étoile-ja

Timofeev Dmitry
principál, a 2018/2019-es évad Étoile-ja


a 2019/2020-as évad Étoile-ja

Melnik Tatiana
principál, a 2019/2020-as évad Étoile-ja


Földi Lea
címzetes magántáncosnő, a Magyar Nemzeti Balett Kamaraművésze (2018/2019)


Majoros Balázs
grand sujet, a Magyar Nemzeti Balett Kamaraművésze (2019/2020), nem aktív


Frederick Ashton Sir
koreográfus


George Balanchine
koreográfus


Barta Dóra
koreográfus


Gai Behar
Társalkotó


Chernakova Olga
címzetes magántáncosnő


John Cranko
koreográfus


Wayne Eagling
koreográfus


Alexander Ekman
balettmester, koreográfus


Sharon Eyal
alkotó


William Forsythe
koreográfus, díszlet- és világítástervező


Horváth Gábor
koreográfus


Jiří Kylián
koreográfus, díszlet- és világítástervező


Kirejko Dmitrij Taraszovics
tánckari művész, balettmester


Kőszegi Katalin
balettmester, tánckari művész


Kovács Dénes
táncművész, színész, sztepp és néptánc tanár


Köntzei Árpád
koreográfus, zeneszerző


Leonyid Lavrovszkij
koreográfus, balettmester


Lőcsei Jenő
koreográfus


Lukács András
koreográfus


Sir Kenneth MacMillan
koreográfus


Wayne McGregor
koreográfus


Michael Messerer
balettmester, koreográfus


Mihályi Gábor
koreográfus


Mirzoyan Albert
balettmester, művészeti főtanácsadó


Mráz Kornélia
balettmester


Nádasdy András
koreográfus


Papp Tímea
koreográfus


Paul Lightfoot
Koreográfus


Marius Petipa
koreográfus


Prokofieva Irina
balettmester


Radina Dace
magántáncosnő, balettmester, művészeti vezető (Magyar Nemzeti Balettintézet)


Sarkissova Karina
koreográfus


Seregi László
balettművész, koreográfus, Örökös Tag, Mesterművész


Sol León
Koreográfus


Solymosi Tamás
balettművész, balettigazgató, balettmester, koreográfus


Tarasova Kateryna
tánckari művész, karaktertánc, nem aktív


Thierry Malandain
Koreográfus


Túri Lajos Péter
Koreográfus


Vaszilij Vajnonen
koreográfus


Vári Bertalan
koreográfus


Venekei Marianna
első balettmester, gyakorlat- és próbavezető balettmester, koreográfus


Vetési Adrienn
moderntánc tanár, koreográfus


Bárány Péter
animációtervező


Erik Berglund
világítástervező


Bianca Imelda Jeremias
jelmeztervező


Joost Biegelaar
világítástervező


Steen Bjarke
világítástervező


Joop Caboort
látványtervező


Csontos Balázs
világítástervező


Csontos Balázs
világítástervező


Donna Raphael
jelmezfelügyelő


Forray Gábor
vezető díszlettervező, Örökös Tag


Nicholas Georgiadis
látványtervező


Jan Hofstra
világítástervező


Katonka Zoltán
világítástervező


Kézdy Lóránt
díszlettervező


Lendvai Károly
világítástervező


Peter Lundin
világítástervező


Maren Fischer
jelmeztervező


Márk Tivadar
vezető jelmeztervező, Örökös Tag


Menczel Róbert
díszlettervező


Thomas Mika
látványtervező


Ready By Wednesday
vetített látvány


Rományi Nóra
jelmeztervező


Rózsa István
díszlettervező


Ruud Lutgens
díszlettervező- és jelmeztervező-asszisztens


Schäffer Judit
jelmeztervező


Vavrinecz Beáta
díszlettervező


Velich Rita
jelmeztervező


Joke Visser
jelmeztervező


Závodszky Dalma
jelmeztervező


állandó balettmesterek

Kohári István
tánckari művész, balettmester


Mirzoyan Albert
balettmester, művészeti főtanácsadó


Prokofieva Irina
balettmester


Radina Dace
magántáncosnő, balettmester, művészeti vezető (Magyar Nemzeti Balettintézet)


Szakács Attila
címzetes magántáncos, balettmester


Venekei Marianna
első balettmester, gyakorlat- és próbavezető balettmester, koreográfus


vendég balettmesterek

Ana Maria Lucaciu
Színpadra állító balettmester


Olivia Ancona
betanító balettmester


Aradi Mária
balettmester


Cora Bos-Kroese
betanító balettmester


Dózsa Imre
balettművész, gyakorlat- és próbavezető balettmester, Mesterművész, Örökös Tag


Yvan Dubreuil
betanító balettmester


Elke Schepers
betanító balettmester


Giuseppe Chiavaro
Betanító balettmester


Grant Coyle
Betanító balettmester


Johnny Eliasen
betanító balettmester


Karl Burnett
Színpadra állította


Kaszás Ildikó
balettművész, próbavezető balettmester, Örökös Tag


Jean-Christophe Lesage
balettmester


Menghan Lou
Színpadra állította


Mihail Lavrovszkij
Balettmester


Nina Botkay
Színpadra állító balettmester


Agnès Noltenius
betanító balettmester


Pongor Ildikó
balettművész, gyakorlat- és próbavezető balettmester, Mesterművész, Örökös Tag


Evgeny Popov
balettmester


Amy Raymond
betanító balettmester


Rujsz Edit
balettmester, koreográfus


Sárközy-Holler Ágnes
koreográfusasszisztens, moderntánctanár


Solymosi Tamás
balettművész, balettigazgató, balettmester, koreográfus


Szirb György
balettmester


Tanykpayeva Aliya
principál, a 2013/2014-es és a 2017/2018-as évad Étoile-ja


Fernando Troya
balettmester


Antoine Vereecken
balettmester


Jessica Wright
balettmester


Asztalos Rita
balettkorrepetitor


Hajnal Éva
balettkorrepetitor


Lakatos Özdemir Başak Dilara
vezető korrepetitor


Nyári Gyula
balettkorrepetitor


Pinelis Nataliya
balettkorrepetitor


Masszőrök

Bolesza István
masszőr


Debreczeni Milán
masszőr


Gesztelyi Nagy Bertalan
masszőr


Szabó Bence
masszőr


Gyógytornász

Csere Éva
DSGM - szakgyógytornász


Balett hang- és videotechnikusok

Leányvári György
Balett hangtechnikus


Pataky Tibor
Balett hangtechnikus


Haraszti Zsolt
Balett videotechnikus


Szabó-Gamos Attila
Balett videotechnikus