Társulat

Pohodnih Ellina

Pohodnih Ellina

magántáncosnő

Tagság kezdete a Magyar Állami Operaházban: 2017

Tanulmányok és kurzusok:
Dragomanov Állami Pedagógiai Egyetem, Kijev (2013 – 2015)
Kijevi Karpenko-Kary Nemzeti Egyetem (2009 –2013)
Odesszai Dankevics Kulturális és Művészeti Iskola, Ukrajna (2005-2009) – tanára: Barysheva Natalia, Ukrajna nemzeti művésze

Versenyek:
3. Astanai Nemzetközi Balettverseny – 2. hely, "Klasszikus táncelőadói professzionalizmusért" különdíj (2016)
IX. Koreai Nemzetközi Balettverseny – oklevél, a Koreai Balettalapítvány különdíja (2016)
Grand Prix of Siberia nemzetközi balettverseny – bronzmedál (2014)
Várnai Nemzetközi Balettverseny (2008)
Kijevi Nemzetközi Balettverseny – 2. hely (2007)
Jurij Grigorovics “The Young Ballet of the World” Nemzetközi Balettverseny, Szocsi – bronzmedál (2006)
“TANZOLYMP” Berlini Nemzetközi Balettverseny (2005)

Díjak és elismerések:
Kormányzói ösztöndíj táncművészi sikerei elismeréseként – Odessza (2007)

Művészi pálya:
Magyar Nemzeti Balett – címzetes magántáncosnő  (2017-)
Odesszai Állami Akadémiai Opera- és Balettszínház – első szólista (2009 -2017)

Vendégfellépések:
Art-Stage, Németország (2017)
Grand Ballet Gala Japan, Oszaka (2016)
Promoconcert, Spanyolország és Portugália (2015)
Moscow Ballet, USA és Kanada (2007)

Mesterkurzusok:
Mesterkurzus Zágráb (2022)

Főbb szerepek:
Petipa / Ivanov / Csajkovszkij: A hattyúk tava – Odette/Odilia, Pas-de-Trois, Nagy hattyú
Petipa / Minkus: A bajadér – Gamzatti, Pas d’Action, Három árnyék
Corelli / Perrot / Petipa / Adam: Giselle – Giselle
Petipa / Gorszkij / Minkus: Don Quijote – Kitri, Utcai táncoslány, Driádok királynője
Petipa / Csajkovszkij: Csipkerózsika – Auróra hercegnő, Florina hercegnő, Orgonatündér
Petipa / Minkus: Paquita grand pas – Paquita
Fokine / Weber: Le Spectre de la rose
Ponchielli / Petipa: La Gioconda – Órák tánca, Női főszóló
Perrot / Pugni: Grand pas de quatre – Fanny Cerrito
Auber / Gszovszkij: Grand pas classique
Grigorovics / Csajkovszkij: A diótörő – Mária hercegnő
van Manen / Piazzolla: 5 tangó – Pas de quatre lány
Hynd / Lehár: A víg özvegy – Valencienne
Lander / Czerny: Etűdök
van Dantzig / van Schayk / Csajkovszkij: A hattyúk tava – Pas de trois, Nagy hattyú, Menyasszony
Eagling / Solymosi / Csajkovszkij: A diótörő – Mária hercegnő
Zaharov / Aszafjev: A bahcsiszeráji szükőkút – Mária
Balanchine / Csajkovszkij: Téma és variációk – Női főszóló
ifj. Harangozó / Kocsák: Hófehérke és a 7 törpe – Hófehérke
Lavrovszkij/Adam: Giselle - Giselle
MacMillan/Liszt: Mayerling – Larisch grófné
Messerer//Krein: Laurencia - Jacinta
Seregi/Goldmark: A makrancos Kata - Bianca
Malandain/Gluck: Don Juan
Forsythe/Schubert: A tökéletesség szédítő ereje
Kylian/Mozart: Petite Mort
McGregor/Talbot/Jack White III: Chroma


Előadásai az évadban

szeptember 28. 18:00
klasszikus balett főpróba
Marius Petipa – Alekszandr Gorszkij – Kaszjan Golejzovszkij – Michael Messerer / Ludwig Minkus

DON QUIJOTE

Magyar Állami Operaház
szeptember 30. 19:00
klasszikus balett
Marius Petipa – Alekszandr Gorszkij – Kaszjan Golejzovszkij – Michael Messerer / Ludwig Minkus

DON QUIJOTE

Magyar Állami Operaház
21. Miller Lajos bérlet
A jegyek pillanatnyi ára a kereslet-kínálat függvényében változhat.
október 4. 19:00
klasszikus balett
Marius Petipa – Alekszandr Gorszkij – Kaszjan Golejzovszkij – Michael Messerer / Ludwig Minkus

DON QUIJOTE

Magyar Állami Operaház
12. Róka István bérlet
október 7. 11:00
klasszikus balett
Marius Petipa – Alekszandr Gorszkij – Kaszjan Golejzovszkij – Michael Messerer / Ludwig Minkus

DON QUIJOTE

Magyar Állami Operaház
14. Berczelly István bérlet
október 8. 19:00
klasszikus balett
Marius Petipa – Alekszandr Gorszkij – Kaszjan Golejzovszkij – Michael Messerer / Ludwig Minkus

DON QUIJOTE

Magyar Állami Operaház
A jegyek pillanatnyi ára a kereslet-kínálat függvényében változhat.
október 12. 18:00
kortárs balett 12 főpróba
Seregi László / Aram Iljics Hacsaturján

SPARTACUS – MVM OperaKaland

Magyar Állami Operaház
Diákelőadás
info: operakaland@opera.hu
október 21. 11:00
kortárs balett 12
Seregi László / Aram Iljics Hacsaturján

SPARTACUS

Magyar Állami Operaház
09. Pongor Ildikó bérlet
október 22. 19:00
kortárs balett 12
Seregi László / Aram Iljics Hacsaturján

SPARTACUS

Magyar Állami Operaház
22. Volf Katalin bérlet
december 1. 19:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Magyar Állami Operaház
december 3. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Magyar Állami Operaház
december 5. 19:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Magyar Állami Operaház
december 9. 18:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Magyar Állami Operaház
december 17. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Magyar Állami Operaház
december 19. 19:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Magyar Állami Operaház
december 21. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Magyar Állami Operaház
december 22. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Magyar Állami Operaház
december 22. 19:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Magyar Állami Operaház
december 23. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Magyar Állami Operaház
december 24. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Magyar Állami Operaház
december 25. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Magyar Állami Operaház
december 26. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling – Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A DIÓTÖRŐ

Magyar Állami Operaház
január 21. 11:00
neoklasszikus balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij – Kurt-Heinz Stolze

ANYEGIN

Magyar Állami Operaház
január 24. 19:00
neoklasszikus balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij – Kurt-Heinz Stolze

ANYEGIN

Magyar Állami Operaház
22. Volf Katalin bérlet
február 1. 18:00
kortárs balett 16 főpróba
Venekei Marianna - Velekei László - Várnagy Kristóf / Bartók Béla

BARTÓK TÁNCTRIPTICHON

Magyar Állami Operaház
február 10. 11:00
kortárs balett 16
Venekei Marianna - Velekei László - Várnagy Kristóf / Bartók Béla

BARTÓK TÁNCTRIPTICHON

Magyar Állami Operaház
február 16. 19:00
kortárs balett 16
Venekei Marianna - Velekei László - Várnagy Kristóf / Bartók Béla

BARTÓK TÁNCTRIPTICHON

Magyar Állami Operaház
06. Dózsa Imre bérlet
február 18. 19:00
kortárs balett 16
Venekei Marianna - Velekei László - Várnagy Kristóf / Bartók Béla

BARTÓK TÁNCTRIPTICHON

Magyar Állami Operaház
05. Hágai Katalin bérlet
február 24. 19:00
kortárs balett 16
Venekei Marianna - Velekei László - Várnagy Kristóf / Bartók Béla

BARTÓK TÁNCTRIPTICHON

Magyar Állami Operaház
27. Szőnyi Nóra bérlet