Társulat

Venekei Marianna

Venekei Marianna

első balettmester, gyakorlat- és próbavezető balettmester, koreográfus
 

Tagság kezdete a Magyar Állami Operaházban: 1986

Tanulmányok és kurzusok:
Magyar Táncművészeti Főiskola (1986)
Mesterek:
Kun Zsuzsa, Koren Tamás

Díjak és elismerések:
Seregi-díj (2020)
Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozata (2015)
EuroPAS (2005)
Legjobb koreográfus díj, Kanada, Saint-Sauveur táncfesztivál, II. fejezet című művével (2003)
Harangozó-díj (2001)

Művészi tevékenység:
A Magyar Nemzeti Balett vezető balettmestere (2014)
Vendégszereplések:
Ausztria, Olaszország, Németország, Kanada, Hongkong, Tajvan

Fellépések:
Kolibri Színház (énekes-táncos-prózai szerepben lépett fel)
Gombár–Egerházi színdarabjában Josephine Bakert alakította
Erkel Színházban: J. Strauss A denevér c. operájában Idát játszotta
Vendégművészként rendszeresen fellép a Pécsi Balett előadásain

Balettmesteri tevékenység:
Eifman/Rachmaninov/Muszorgszkij/Wagner: Karamazov testvérek –próbavezető balettmester (2009)
Lukács András: Örvény – balettmester (2010)

Koreográfusi tevékenység:
Egerházi Attila koreográfusasszisztense, jelmeztervezéssel is foglalkozik,
2002 óta önálló koreográfiákkal is jelentkezik
Koreográfiái:
Az istenek alkonya (rendező: M. Tóth Géza) – operabetét (Magyar Állami Operaház, 2022)
Athén romjai (rendező: Oberfrank Pál) – operabetét (Magyar Állami Operaház, 2021)
Tűzmadarak (zene: Igor Stravinsky) – balettprodukció (Magyar Állami Operaház, 2021)
Anna-báli operettgála (rendező: Káel Csaba) – operabetét (Balatonfüred, 2019)
Messiás (rendező: Anger Ferenc) – operabetét (Magyar Állami Operaház, 2019)
Az arany meg az asszony (rendező: Káel Csaba) – operabetét (Magyar Állami Operaház, 2019)
Siegfried-idill, avagy Egy barátság vége (rendező: Kálloy Molnár Péter) – operabetét (Magyar Állami Operaház, 2018)
Operettgála (Moszkva, Bolshoi Színház, 2018)
A vágy villamosa (Tennessee Williams azonos című drámájának balettváltozata, zene: Dés László) – egész estés balett (Magyar Állami Operaház, 2017)
Traviata (rendező: Anger Ferenc) – operabetét (Magyar Állami Operaház, 2016)
Walkür (rendező: M. Tóth Géza) – operabetét (Magyar Állami Operaház, 2016)
Sába királynője (rendező: Káel Csaba) – operabetét (Magyar Állami Operaház, 2015)
Faust (rendező: Michał Znaniecki) – operabetét (Magyar Állami Operaház, 2015)
Nagy Sándor ünnepe (rendező: Káel Csaba) – operabetét (Müpa, 2014)
Orfeusz az Alvilágban (Müpa, 2015)
Carmen (rendező: Oberfrank Pál) – operabetét (Magyar Állami Operaház, 2014)
Tannhäuser, felújítás (rendező: Szinetár Miklós) – operabetét (Magyar Állami Operaház, 2013)
Ariadné Naxosban (rendező: Anger Ferenc) – operabetét (Magyar Állami Operaház, 2013)
Siegfried (rendező: M. Tóth Géza) – operabetét (Magyar Állami Operaház, 2013)
The Beatlecracker Suite (zene: The Beatles) – balettprodukció (Magyar Állami Operaház, 2013)
Mefistofele (rendező: Kovalik Balázs) – operabetét (Magyar Állami Operaház, 2010)
Jekyll és Hyde (musical, zene: Frank Wildhorn 2010)
Xerxész (rendező: Kovalik Balázs) – operabetét (Magyar Állami Operaház, 2009)
Déjavu (zene: Horváth Kornél, 2009)
5. évszak (zene: Dés László, 2009)
Tannhäuser (rendező: Szinetár Miklós) – operabetét (Magyar Állami Operaház, 2008)
A dzsungel könyve (musical, zene: Dés László, 2008)
Eternal Memory (zene: Tavener, 2008)
Evita (musical, zene: Lloyd Webber, 2008)
Fragilité (zene: Szkrjabin, 2007)
Négy évszak (zene: Vivaldi, 2006)
Me, Myself and I (zene: Csajkovszkij, 2005)
A sirálytánc (Trafó, 2004)
II. fejezet (Nemzeti Táncszínház, 2003)

Szerepek:
Pártay/Csajkovszkij: Anna Karenina – Tarantella szóló
Seregi/Mendelssohn: Szentivánéji álom – Hermina
Balanchine/Bizet: C-dúr szimfónia – 4. tétel szólistája
Fodor/Bartók: A csodálatos mandarin  A lány
Harangozó/Farkas: Furfangos diákok – Rózsika
Harangozó/Kocsák: Hófehérke és a hét törpe – Szörnyecske
Vajnonen/Csajkovszkij: A diótörő – Orosz tánc
Petipa/Csajkovszkij: A hattyúk tava – Magyar tánc
Seregi/Prokofjev: Rómeó és Júlia  Tarantella
Seregi/Goldmark: A makrancos Kata  Cselédlány
Forsythe/Willems: Középre, kissé megemelve  Szóló lány

Előadásai az évadban

december 18. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A diótörő

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 19. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A diótörő

Erkel Színház – Nagyszínpad
december 22. 20:00
klasszikus opera 14
Georg Friedrich Händel – Wolfgang Amadeus Mozart

Messiás

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
december 24. 11:00
klasszikus opera 14
Georg Friedrich Händel – Wolfgang Amadeus Mozart

Messiás

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
december 26. 19:00
klasszikus opera 14
Georg Friedrich Händel – Wolfgang Amadeus Mozart

Messiás

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
december 28. 11:00
klasszikus opera 14
Georg Friedrich Händel – Wolfgang Amadeus Mozart

Messiás

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
december 30. 11:00
klasszikus opera 14
Georg Friedrich Händel – Wolfgang Amadeus Mozart

Messiás

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
január 2. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A diótörő

Erkel Színház – Nagyszínpad
január 7. 20:00
klasszikus balett 18
Venekei Marianna / Tennessee Williams / Dés László

A vágy villamosa

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
január 8. 11:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A diótörő

Erkel Színház – Nagyszínpad
január 8. 18:00
klasszikus balett 6
Wayne Eagling / Solymosi Tamás / Pjotr Iljics Csajkovszkij

A diótörő

Erkel Színház – Nagyszínpad
január 9. 11:00
klasszikus balett 18
Venekei Marianna / Tennessee Williams / Dés László

A vágy villamosa

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
január 9. 19:00
klasszikus balett 18
Venekei Marianna / Tennessee Williams / Dés László

A vágy villamosa

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
január 13. 20:00
klasszikus balett 18
Venekei Marianna / Tennessee Williams / Dés László

A vágy villamosa

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
január 15. 19:00
klasszikus balett 18
Venekei Marianna / Tennessee Williams / Dés László

A vágy villamosa

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
január 16. 11:00
klasszikus balett 18
Venekei Marianna / Tennessee Williams / Dés László

A vágy villamosa

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
január 16. 19:00
klasszikus balett 18
Venekei Marianna / Tennessee Williams / Dés László

A vágy villamosa

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
január 22. 19:00
klasszikus balett 18
Venekei Marianna / Tennessee Williams / Dés László

A vágy villamosa

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
január 23. 11:00
klasszikus balett 18
Venekei Marianna / Tennessee Williams / Dés László

A vágy villamosa

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
január 29. 19:00
klasszikus balett 18
Venekei Marianna / Tennessee Williams / Dés László

A vágy villamosa

Eiffel Műhelyház – Bánffy Miklós terem
március 14. 19:00
balett 18 premier
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

Mayerling

Operaház – Nagyszínpad
március 16. 19:00
balett 18
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

Mayerling

Operaház – Nagyszínpad
március 19. 11:00
balett 18
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

Mayerling

Operaház – Nagyszínpad
március 24. 19:00
balett 18
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

Mayerling

Operaház – Nagyszínpad
március 26. 19:00
balett 18
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

Mayerling

Operaház – Nagyszínpad
március 27. 19:00
balett 18
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

Mayerling

Operaház – Nagyszínpad
március 30. 19:00
balett 18
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

Mayerling

Operaház – Nagyszínpad
április 1. 18:00
opera 16 főpróba
Arrigo Boito

Mefistofele

Operaház – Nagyszínpad
április 2. 19:00
balett 18
Sir Kenneth MacMillan / Liszt Ferenc / John Lanchbery

Mayerling

Operaház – Nagyszínpad
április 3. 19:00
opera 16
Arrigo Boito

Mefistofele

Operaház – Nagyszínpad
április 6. 19:00
opera 16
Arrigo Boito

Mefistofele

Operaház – Nagyszínpad
április 10. 11:00
opera 16
Arrigo Boito

Mefistofele

Operaház – Nagyszínpad
április 21. 19:00
opera 16
Arrigo Boito

Mefistofele

Operaház – Nagyszínpad
április 28. 19:00
opera 16
Arrigo Boito

Mefistofele

Operaház – Nagyszínpad
április 30. 19:00
opera 16
Arrigo Boito

Mefistofele

Operaház – Nagyszínpad
május 13. 17:00
kortárs opera 16 főpróba
Richard Wagner

Az istenek alkonya

Operaház – Nagyszínpad
május 15. 17:00
kortárs opera 16 premier
Richard Wagner

Az istenek alkonya

Operaház – Nagyszínpad
június 25. 11:00
balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij / Kurt-Heinz Stolze

Anyegin

Operaház – Nagyszínpad
június 26. 11:00
balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij / Kurt-Heinz Stolze

Anyegin

Operaház – Nagyszínpad
június 26. 19:00
balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij / Kurt-Heinz Stolze

Anyegin

Operaház – Nagyszínpad
június 29. 19:00
balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij / Kurt-Heinz Stolze

Anyegin

Operaház – Nagyszínpad
június 30. 19:00
balett 12
John Cranko / Pjotr Iljics Csajkovszkij / Kurt-Heinz Stolze

Anyegin

Operaház – Nagyszínpad